OBCHODY DNIA CHLEBA

Dnia 15 października 2020 roku, jak co roku, społeczność  Młodzieżowego  Ośrodka Wychowawczego uroczyście obchodziła Światowy Dzień Chleba. W roku 2020 Światowy Dzień Chleba przypada na 16 października. Warto pamiętać, że święto to ustanowione zostało przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników.

Chleb od tysięcy lat był podstawowym elementem posiłków ludzkości, ale i spełnia również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur.

Uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz wraz z nauczycielami praktycznej nauki zawodu przez kilka dni przygotowali rozmaite chleby: poczynając od chleba wiejskiego z ziarnami po chleb żytni z żurawiną, a także żytni z boczkiem i cebulą. Dodatkiem do chlebów były marmolada z morelami, smalec z cebulą i jabłkiem oraz pasty: czekoladowa z orzechami, z tuńczyka oraz brzoskwiniowa i smakowe masła. Największym powodzeniem cieszył się chleb bananowy. Było naprawdę smacznie i zdrowo, co odzwierciedla foto-relacja.

Moduł nie może zostać wyrenderowany, ponieważ żądana zawartość nie jest (już) dostępna. Skontaktuj się z administratorem, aby uzyskać dostęp.