DBAMY O SFERĘ SACRUM

Dnia 31 października 2021 r. o godz. 14.00 w auli szkolnej odbyło się spotkanie z panią Martą Przybyłą – która opowiedziała uczniom o swoim nawróceniu. Organizatorem spotkania był katecheta o. Konrad Łaniucha.

     Pani Marta w czasie  około trzydziestominutowego świadectwa opowiedziała uczniom o swoim pochodzeniu, o zainteresowaniu złem oraz jak Bóg zmienił jej życie. O swoim doświadczeniu z dzieciństwa mówiła tak: „Przyjęłam chrzest i I Komunię św., ale nigdy nie praktykowałam. Mój dom był skrajnie antyklerykalny – zaczyna swoją opowieść Marta Przybyła. – Na katechezę chodziłam po to, by wytykać księdzu „zbrodnie Kościoła”, o których opowiadał mi ojciec. Nie przyjmowaliśmy kapłana po kolędzie, nie nosiliśmy nawet koszyczka ze święconką. W podstawówce jako jedyna z klasy odmówiłam przyjęcia sakramentu bierzmowania”.  W dalszej części uczniowie usłyszeli o zainteresowaniu pani Marty: okultyzmem, satanizmem i spirytyzmem.  Jednak – jak mówiła uczniom kiedy trwała w   kościele msza święta „poczuła falę ciepła przenikającą całe ciało. Serce biło jak oszalałe. Łzy płynęły ciurkiem. Bezwiednie uklękła. Miała wtedy 30 lat”.

Spotkanie miało na celu przestrzec młodzież przed wchodzeniem w świat zła, okultyzmu, spirytyzmu i satanizmu. To co najbardziej utkwiło uczniom w pamięci, że w oczach Boga są jego dziećmi i On zawsze ich kocha. W spotkaniu wzięło udział ok. 30 dzieci, obecnych w tym dniu w ośrodku.